Paketerat o märkt - bara att stoppa i frysen. Blir fler beställningar!!
Härligt att höra Lena, tack :-)
Väldigt bra kvalitet på allt, köttfärsen kändes inte som den brukar. Som att den hade legat innan den kom till mig. Men smakade gott och som det ska.
Tack för kontakten idag, Christian. Det är bra att höra att allt smakade som det ska. För att förtydliga: Allt vårt kött styckas, paketeras och fryses ner direkt efter att det har besiktigats av en veterinär. Det skickas även med fryst transport så att du som kund kan välja när du vill tina köttet. Men är du som kund ändå inte nöjd ska man alltid höra av sig. För nöjda kunder är det viktigaste för oss!
Fantastiskt gott och lätt att laga.
Rekommenderar lite sherry i såsen. Ger en perfekt touch.
Vi kan inte annat än att hålla med dig Julia. Tack för rekommendationen av sherry i såsen, ska testas!
Så goda och låg i mycket bra fond! Så glada att vi har en hink kvar! Dessutom i bra skick och på utsatt tid!
Tack så mycket för din positiva recension Lotta! Vi är glada att du gillar kräftlådan.
Alltid välputsade delar. Viltkött är i stort sätt det enda kött vi äter tack vare Gläntan. Introducerades första gången på en mässa. Har sedan dess handlat via er.
Tack Carina! Vi är glada att vi har kunnat introducera dig till vårt viltkött och att du har fortsatt att handla från oss sedan du träffade oss på mässan. Vi uppskattar din trogna kundrelation och ser fram emot att fortsätta leverera viltkött till dig :)
Fantastiskt fint och mört kött i rådjurslådan. Perfekt att tillreda för en som inte är mästerkock. Och vilken fin present det blev till en jubilar som har ”allt”.